Popis
Parametry
Soubory a odkazy
Diskuze

iDig je specialistou na rypadlové nivelace. Díky nivelaci iDig Touch v každém okamžiku vidíte, kde se právě nachází břit / zuby lžíce vašeho rypadla. Přímo při práci tak kontrolujete, zda je poloha lžíce v souladu s požadovanou hloubkou, vzdáleností a spádem.

Vše dostupné na jediné obrazovce

Velký barevný dotykový displej nivelace iDig Touch přehledně znázorňuje všechny podstatné údaje na jedné ploše. Stačí se ho dotknout a po stranách se objeví další nabídky, aniž by strojník musel opouštět hlavní obrazovku. Intuitivní ovládání si osvojíte během několika okamžiků.


Rovina i svahy

Se systémem iDig Touch 1D vytvoříte rovinu i spády v jedné a u iDig Touch 2D i ve dvou osách s přesností na 1 cm. Díky 2D senzoru se můžete při svahování i otáčet, aniž byste museli pracovat stále v jednom směru, jak je tomu s nivelací 1D.

Miniaturní senzory bez drátů, nabíjení a stožárů

Originální senzory iDig pro umístění na podkopové rameno rypadla jsou velmi malé, díky čemuž je lze umístit i na minirypadla, a bez potřeby vrtat nebo navařovat úchyty senzorů. Jednoduše se nacvaknou do držáků přilepených oboustrannou páskou 3M.

A co je nejlepší, senzory se nemusí nabíjet. Energii si berou ze slunce, jelikož jsou v nich zabudované malé solární panely. Přesto s nimi lze pracovat i potmě, protože jejich Li-ion akumulátory vydrží plně nabité 50 hodin.

Další velkou výhodou systému iDig je umístění 2D senzoru přímo do kabiny, takže odpadá nepříjemnost v podobě vyčnívajícího stožáru našroubovaném na kapotě stroje.

Integrované laserové čidlo

S iDigem si můžete vybrat, zda správnou výšku potvrdíte zubem bagru nebo se spolehnete na přesný paprsek svého rotačního laseru. Senzor násady rypadla každého systému iDig v sobě totiž integruje laserové čidlo. Stačí zvednout rameno bagru, laser se sám zachytí, automaticky se potvrdí výška a můžete pokračovat.


Na kalibraci nemusíte volat experty

Skutečnou devizou systému iDig je jeho snadná a rychlá počáteční kalibrace, kterou Vás názorně provedou instrukce na displeji kontrolní jednotky. Potřebné nástroje jsou součástí dodávky, včetně bodového laseru pro extrémně rychlou a přesnou kalibraci ramene bagru. Všechny zkalibrované stroje a lžíce jsou napořád uloženy v kontrolní jednotce, po změně je stačí vybrat ze seznamu.

Ze stroje na stroj za 5 minut

Díky malým bezdrátovým senzorům a strojům uloženým v kontrolní jednotce je sundání celého systému a jeho osazení na další stroj velmi příjemným úkonem, který vám zabere jen pár minut. To se také hodí, když parkujete se strojem na nechráněném místě a chcete si systém odnést s sebou v malé tašce, která je součástí dodávky.


Bonus zdarma: Diody

Jako skutečně praktický bonus nabízí iDig sledování polohy lžíce také prostřednictvím LED diod na průsvitné desce namířené přímo na lžíci. Již po krátké chvíli oceníte, že nemusíte soustavně střídat své pohledy mezi displejem v kabině a lžící ve výkopu, ale můžete se dívat pouze jedním směrem přímo na práci.

 

 

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal