Popis
Parametry
Soubory a odkazy
Diskuze

iDig je specialistou na rypadlové nivelace. Díky nivelaci iDig Touch v každém okamžiku vidíte, kde se právě nachází břit / zuby lžíce vašeho rypadla. Přímo při práci tak kontrolujete, zda je poloha lžíce v souladu s požadovanou hloubkou, vzdáleností a spádem.

Vše dostupné na jediné obrazovce

Velký barevný dotykový displej nivelace iDig Touch přehledně znázorňuje všechny podstatné údaje na jedné ploše. Stačí se ho dotknout a po stranách se objeví další nabídky, aniž by strojník musel opouštět hlavní obrazovku. Ovládání je skutečně intuitivní a zvyknout si na něj lze během několika okamžiků.


Rovina i svahy

Se systémem iDig Touch 1D vytvoříte rovinu i spády v jedné a u iDig Touch 2D i ve dvou osách s přesností na 1 cm. Díky 2D senzoru se můžete při svahování i otáčet, aniž byste museli pracovat stále v jednom směru, jak je tomu s nivelací 1D.

Miniaturní senzory bez drátů, nabíjení a stožárů

Originální senzory iDig pro umístění na podkopové rameno rypadla jsou velmi malé a lehké, díky čemuž je lze umístit i na minirypadla, a bez potřeby vrtat nebo navařovat úchyty senzorů. Jednoduše se nacvaknou do držáků přilepených oboustrannou páskou 3M.

A co je nejlepší, senzory se nemusí vůbec nabíjet. Energii si berou ze slunce, jelikož jsou v nich zabudované malé solární panely. Přesto s nimi lze pracovat i potmě, protože jejich Li-ion akumulátory vydrží plně nabité 50 hodin.

Další velkou výhodou systému iDig je umístění 2D senzoru přímo do kabiny, takže odpadá nepříjemnost v podobě vyčnívajícího stožáru našroubovaném na kapotě stroje.

Bez laseru i s laserem

K práci s iDigem nepotřebujete rotační laser. Přesto senzor na násadě rypadla v sobě integruje laserové čidlo, díky kterému si správnou výšku nemusíte odvozovat od známého bodu v terénu, ale můžete se spolehnout na přesný paprsek rotačního laseru.


Na kalibraci nemusíte volat experty

Skutečnou devizou systému iDig je jeho snadná a rychlá počáteční kalibrace, kterou Vás názorně provedou instrukce na displeji kontrolní jednotky. Vše potřebné je součástí dodávky, z vlastního nářadí použijete jen skládací metr pro hrubé zjištění polohy středu otoče a magnetickou olovnici pro kalibraci jednotlivých lžic. Pokud si pořídíte též příplatková čidla pro naklápěcí svahovku, pak pro její kalibraci ještě potřebujete vodováhu.

Ze stroje na stroj během 5 minut

Každý nakalibrovaný stroj i každá nakalibrovaná lžíce jsou uložené v kontrolní jednotce. Po výměně lžíce ji stačí jen vybrat na displeji a potvrdit. To stejné platí i při přenosu celého systému z jednoho stroje na jiný.


Novinky verze C6

Verze C6, která vystřídala verzi C4, je postavena na nové softwarové architektuře, kterou pohání výkonnější procesor. Díky tomu je po startu téměř okamžitě připravena k práci a zvládne i rozsáhlejší upgrade a doplňování nových funkcí v rámci bezplatných aktualizací. Kontrolní jednotka nově disponuje vestavěným potenciometrem, díky kterému si můžete přizpůsobit hlasitost zvukových signálů, a došlo také k modifikaci držáků senzorů, změně utěsnění senzorů a přepracování laserového přijímače.


Bonus zdarma: Diody

Jako skutečně praktický bonus nabízí iDig sledování polohy lžíce také prostřednictvím LED diod na průsvitné desce namířené přímo na lžíci. Již po krátké chvíli oceníte, že nemusíte soustavně střídat své pohledy mezi displejem v kabině a lžící ve výkopu, ale můžete se dívat pouze jedním směrem přímo na práci.

 

 

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal